אחרי

לפני

ברק

היי, שמי ברק, מגיל צעיר אני סוחב איתי קילוגרמים עודפים. תחילה בודדים, ועם השנים הם הלכו והצטברו. בזמן הצבא התגלה שאני סובל מלחץ דם גבוה, והתחלתי בטיפול תרופתי.

בהמשך התגלה לי שאני סובל גם מתת פעילות של בלוטת התריס.

לפני מספר שנים ניסיתי תוכנית להרזיה באמצעות צמצום קלורי. במשך כמה חודשים לא קלים הצלחתי לרדת 15 ק"ג. לאחר שנשברתי והתפוגגה המוטיבציה הראשונית, עליתי די מהר את הכול, בתוספת ריבית דריבית. לאחר מכן ניסיתי כמה פעמים לחזור לתוכנית אך זה לא החזיק יותר משבועות בודדים.

אחי, ששמע על תזונה קטוגנית, המליץ לי לנסות אותה. הייתי סקפטי מאוד, ומנסיון העבר לא האמנתי שיש דיאטה שתאפשר לי להתמיד בה בקלות. אבל אחרי חצי שנה של התלבטות החלטתי לנסות, כי מה כבר יכול לקרות?

כשהתחלתי את התזונה הקיטוגנית הייתי עם תוצאת a1c של 5.8, כלומר קדם סכרתי.

מהר מאוד נצמדתי לתפריט, שהיה קל וידידותי משציפיתי, והקילוגרמים החלו להיעלם, בבדיקות הדם פרופיל השומנים התחיל להתאזן, וכך גם כל מיני מדדים נוספים שקודם לכן חרגו מהנורמה.

תוך כדי התזונה הקטוגנית שילבתי צום לסירוגין (שהיה קל בהרבה ממה שיכולתי לדמיין בכלל), וצמתי בין 16 ל־23 שעות בכל יום.

לפני כחודשיים וחצי החלטתי – באופן ספונטני – לבדוק את לחץ הדם בבוקר, לפני לקיחת התרופה, ולהפתעתי גיליתי שלחץ הדם שלי תקין, מאז הפסקתי לקחת את הכדורים להורדת לחץ הדם, והוא עדיין תקין לחלוטין!

בניסיונות הקודמים להרזיה לחץ הדם נותר מאוזן באמצעות התרופות בלבד. רק התזונה הקטוגנית הצליחה לשנות את המצב. גם ה־a1c שלי ירד משמעותית (5.1) והתרחקתי עוד מהסוכרת.

עד כה ירדתי כ־25 ק"ג (אבל יש עוד לאן לשאוף…). רמת האנרגיה והריכוז השתפרו פלאים, ההרגשה הכללית – הפיזית והמנטאלית – טובה מאוד, אפשר לקנות בגדים בחנויות “רגילות״, ואני שמח שמצאתי שיטה שעובדת לי.

דרורה פרייזר

"אני בת 72, עד גיל 40 המשקל שלי היה תקין. מגיל 40 משקלי התחיל לטפס לאט אבל באופן עקבי עד שהגעתי למשקל של 90 ק"ג. מעבר לאי הנוחות הפיזית שהרגשתי בעקבות העליה במשקל, התחלתי לפתח בעיות שקשורות לעליה במשקל. אנזימי הכבד שלי התחילו לעלות, הייתה עליה בלחץ דם ובמדדי הסוכר שלי.

תמיד הייתי מודעת לחשיבות של אכילה מאוזנת וטובה והקפדתי לאכול ירקות ומזונות דלי שומן, אך היה לי קשה מאוד לעמוד בפני עוגות ומתוקים. כשפגשתי את דר' גלאנט לראשונה היא אוששה את הפחד הכי גדול שלי- שאני אכן חולת סוכרת, אבל מיד הרגיעה אותי שיש מה לעשות ושהגעתי למקום הנכון.

למען האמת- חששתי מהשינוי התזונתי, הדיאטה הקטוגנית היתה שונה מכל מה שהכרתי עד כה, אבל הייתי נחושה לעשות שינוי. מהר מאוד התחלתי לרדת במשקל. ירדתי בשלושה חודשים הראשונים כ 10 ק"ג, 2 מידות בבגדים והרגשתי נהדר.תחושת הרעב שלי פחתה באופן משמעותי, הפסקתי לנשנש והצורך שלי במתוקים פחת. לפני השינוי שעשיתי הייתי חווה הרבה רעב בשעות הלילה שהייתי נותנת לו מענה באכילת לחם עם גבינה צהובה או שוקולד. הצורך הזה פחת משמעותית כבר בשבועות הראשונים לדיאטה.
אם זאת חוויתי עדיין קשיים- זה לא פשוט לוותר על מתוקים ופחמימות בכלל. לאחר 3 חודשים בתהליך עשיתי בדיקות דם- קיבלתי את תוצאות בדיקת HbA1c וכמעט נפלתי מהכסא. התחלתי את התהליך עם ערך של 6.9%, אחרי 3 חודשים בלבד הערך ירד משמעותית ל 6%- במילים אחרות עברתי ממצב של סוכרת מאובחנת למצב ללא סוכרת אלא טרום סוכרת בלבד. התוצאה נתנה לי רוח גבית וגושפנקה אמיתית לכך שהדרך שבחרתי הייתה הדרך הנכונה ביותר עבורי.
היום אני 6 חודשים אחרי תחילת הדיאטה. אנזימי הכבד שלי בשיפור ניכר, 13 ק"ג פחות, ערכי HbA1c של 5.4% (ללא סוכרת!) ו 13 ק"ג פחות. אני מרגישה ששיניתי את התמונה הפיזיולוגית שלי לחלוטין מתמונה אבנורמלית לתמונה נורמלית לגמרי. אני שמחה מאוד בדרך שבחרתי שאימצתי כדרך חיים וממליצה גם לכם להגיע ולעשות שינוי גדול בחיים שלכם".

אחרי

לפני

נעם

אני נעם, בן 45. הגעתי למרכז גלאנט לטיפול בסוכרת בעקבות המלצה של חברים. באתי עם כל ה"חבילה" של סוכרת, השמנה, יל"ד, גאוט והפרעות בשומנים בדם.

בעבר ניסיתי דיאטות שונות שאמנם עזרו לי קצת לרדת במשקל אבל לא הצליחו להזיז את המחט של הסוכרת.

התחלתי את הדיאטה הקטוגנית בשילוב של צום לסירוגין והתוצאות הגיעו מהר מאוד. הסוכרים שלי מאוזנים לאורך כל היום, בבקרים ואחרי ארוחות, ללא תרופות להורדת סוכר

פרופיל השומנים בדם השתפר משמעותית וירדתי 7 ק"ג במשקל בארבעה חודשים. אני שמח שהגעתי למרכז והצלחתי לאזן את הסוכרת ולרדת במשקל רק מתזונה ללא תרופות!